Mikrofibra, mikrowłókno czy mikrofaza?

Mikrofibra i jej wyjątkowe właściwości.

Zapewne nie raz już spotkali się Państwo z terminami mikrofibra, ściereczki z mikrofibry, ściereczki mikrofazowe czy ścierki z mikrowłókna. Pod tymi wszystkimi terminami kryje się tak naprawdę jeden materiał – dzianina z mikrowłókna.

Terminy Mikrofibra, mikrowłókno czy mikrofaza używane są zamiennie. Mikrofibra jest tak naprawdę spolszczoną wersją angielskiej nazwy dla mikrowłókna. Podobnie jest z mikrofazą, z tym, że jej pierwowzór został zapożyczony z języka niemieckiego. Mimo iż najbardziej prawidłową z językowego punktu widzenia nazwą jest mikrowłókno, to w Polsce najbardziej upowszechniła się mikrofibra i taką nazwą posługujemy się najczęściej.

Mikrofibra jest już powszechnie używana zarówno przez profesjonalistów, jak i przez amatorów w gospodarstwach domowych. Dzięki niezwykłym właściwościom doskonale radzi sobie tam, gdzie tradycyjne środki czystości zawodzą. Ułatwia i przyśpiesza pracę. Pozwala również na rezygnację z chemii gospodarczej, tam gdzie jej użycie nie jest wskazane.

Mikrofibra jest dzianiną wykonywaną z włókien będących mieszanką poliestru i poliamidu. Siłą decydującą o jej niezwykłych właściwościach jest bardzo niewielka średnica włókna, kształt przekroju, a na późniejszym etapie produkcji splot materiału, który pozwala na dopasowanie finalnego produktu do planowanego zastosowania.

Mikrowłókno posiada grubość 1/100 ludzkiego włosa. Stosowane w miejscach wilgotnych potrafi wchłonąć nawet siedmiokrotnie więcej wody niż samo waży. Struktura mikrofibry sprawia, że bez problemu usuwa nawet najbardziej trwałe zabrudzenia z czyszczonej powierzchni.

Ściereczki z mikrofibry doskonale sprawdzają się tam gdzie nie ma miejsca dla drażniących detergentów. W domach alergików, na bardzo delikatnych powierzchniach. Do mycia można używać wyłącznie wody.

Nadają się do czyszczenia wszelkiego rodzaju gładkich powierzchni: drewna, ceramiki, szkła, metalu… Nie pozostawiają smug ani zacieków.

Produkowane przez nas ściereczki z mikrofibry sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagających Klientów. Szeroka gama produkowanych rozmiarów, grubości oraz splotów materiału, a także atrakcyjna cena, sprawia że nie mają sobie równych nie tylko na rodzimym, ale również i na europejskim rynku.

Ściereczki z mikrowłókna nadają sie do czyszczenia niemal każdej powierzchni – lakierowane elementy pojazdu, meble czy szkło – bez smug, zacieków ani rys.

Skontaktuj się z nami

biuro handlowe
ul. Śrutarska 37
43-400 Cieszyn
e-mail: info@ekko.com.pl
tel.: 795 903 456
fax: 33 852 08 04